Sıcak Dövme Yağlayıcıları

 

SUMIDERA® 160 SUMIDERA® 160 metallere talaşsız form vermek için kullanılan,suda çözülebilen  grafit ihtiva eden sıcak dövme yağıdır.Dövülecek metallerin kalıp yüzeyine ve kalıp parçalarına yapışmasına engel olur,sürtünmeyi azaltarak dövme parçasının kalıp içinde akmasına izin verir.Daha fazlası için arayın.
   
SUMIDERA® 167 SUMIDERA® 167 su ile karıştırılarak kullanılan,her çeşit sıcak dövme preslerinde ve şahmerdan ile dövme işlemlerinde sıvı kalıp ayırıcı yağ olarak kullanılmaktadır. Ayni zamanda dövme makinelerinde dikey çalışan kalıp takımlarının,ekstrüzyon pres zımbalarının yağlamasında da başarı ile kullanılır. Daha fazlası için arayın.
   
SUMIDERA® 169 SUMIDERA® 169 metallere talaşsız form vermek için kullanılan,suda çözülebilen  grafit ihtiva eden sıcak dövme yağıdır.Dövülecek metallerin kalıp yüzeyine ve kalıp parçalarına yapışmasına engel olur,sürtünmeyi azaltarak dövme parçasının kalıp içinde akmasına izin verir. SUMIDERA® 169 seçilmiş ham maddelerin ilavesi ve su içinde çözülmüş grafitten oluşan sulu bir karışımdır.Ürün sıcak kalıp yüzeylerinde çok iyi nemlendirme özelliğine borçlu olarak +1400°C.ısı sıcaklığında bile dövme yapmak için çok uygundur. Daha fazlası için arayın.
   
SUMIDERA® 184-2 SUMIDERA® 184-2 grafitsiz bir yağlayıcıdır.Grafitin dezavantajından kurtulmak için grafit bu üründe kullanılmamıştır.Bundan dolayı SUMIDERA® 184’ün üretiminde kalıp yüzeyinde kalın yağlı bir tabaka oluşturmak için yüksek ısıya dayanıklı yağlar kullanılmıştır.Bu da kalıp ile dövülecek parça arasında kayganlık oluşmasına yardımcı olur ve akışkanlık sağlar.Yağ tabakasının kalınlığı su karışım oranı ile ayarlanabilir.Daha fazlası için arayın.
   
SUMIDERA® 186 P SUMIDERA® 186 P demir,çelik,paslanmaz çelik ve diğer demir dışı metallerin sıcak dövme işlemleri için organik bazlı,su ile karışabilen sıcak dövme yağıdır.Ürün çok yüksek ısıda mükemmel bir yağlama özelliği gösterir.SUMIDERA® 186 P grafitsiz bir yağ olup sıcak kalıp üzerine püskürtülerek kullanılır.İçindeki su buharlaştıktan sonra sıcak kalıp üzerinde kuvvetli yapışkan,şeffaf bir film tabakası oluşur ve bu film tabakası parça ile kalıp arasında ayırma ve yağlama özelliklerinin yanı sıra düzenli esneme özelliği de yaratır.Daha fazlası için arayın.
   
SUMIDERA® 37 NV SUMIDERA® 37 NV Sıcak Ekstrüzyon ve Sıcak Pirinç Dövme yağıdır.Demir dışı metallerin sıcak dövme işlemleri içinde başarı ile kullanılır.Katkı maddelerinin karışımının ve grafitin mineral yağın içinde dağılımından oluşur. Kullanıma hazır bir üründür,katı muhteviyatlı yağlayıcısının özelliğinden dolayı tortulaşmaya karşı çok dayanıklıdır.Daha fazlası için arayın.
   
SUMIDERA® WT SUMIDERA® WT Dövme makineleri için özel olarak üretilmiştir.Yumuşak grafitli dövme pastasıdır. Çelik,demir,pirinç ve her türlü demir dışı metallerin sıcak dövme işleminde kullanılır. Kalıp yüzeyinde mükemmel yağlama ve ayırma özelliği oluşturur.Daha fazlası için arayın.
   
SUM 080 TABANCA SUM 080 TABANCA sıvı halindeki kalıp ayıcıların homojen olarak püskürtülmesi için yapılmış özel bir tabancadır.Özellikle dövme ve basınçlı döküm preslerinde kullanmak üzere dizayn edilmiştir.Daha fazlası için arayın.