Kurumsal

3Y Sanayi Mamülleri Ltd.1986 yılında isimleri Y harfleri ile başlayan üç kardeş tarafından kurulan bir aile şirketidir.Şirket 1996 yılından itibaren İngiltere'de Makine Mühendisliği ve İşletme İhtisas eğitimi almış, uzun yıllar Avrupa'nın ve Türkiye'nin Metal, Plastik,Otomotiv,İnşaat sektörlerinde en önde gelen firmalarının üretim ve ar-ge departmanlarında üst düzey yöneticiliği yapmış kardeşlerden birinin önderliğinde  ithal Yüksek Performans Yağlayıcıları pazarlaması ve satışı konusunda Mümessillik bazında aktif olarak çalışmaya başlamıştır.

3Y Sanayii Mamülleri Ltd. çok titiz ve uzun süren bir araştırma neticesinde konusunda uzman,Dünya Pazarlarında tanınan ve rekabet şansı olan bir firmayı desteklemek amacı ile 1997 yılında Alman Setral GmbH. ile anlaşmış ve bu firmanın Türkiye Mümessilliğini almıştır.
Setral GmbH. Uçak, Otomotiv, Tekstil, Plastik, Metal İşleme, Ambalaj,Meşrubat, Çimento, Ahşap İşleme, Matbaa,Cam,Gıda, Silah, Kimya,Çelik,Gemi sanayi gibi çok çeşitli sektörlerde kullanılan çok özel Yüksek Performans Yağlayıcılar ve Temizleyiciler üretmektedir.

Şirket 2001 yılında müşteri taleplerine ve kaliteli ürün ihtiyacına bağlı olarak Alüminyum Enjeksiyon,Zamak Enjeksiyon,Sıcak Dövme Sanayilerinin ihtiyaçlarına cevap vermek amacı ile Almanya'nın 163 yıllık bir geçmişe sahip olan, sektörün en köklü firmalarının başında gelen Schaaff&Meurer GmbH. ile anlaşmış ve bu firmanın da Türkiye Mümessilliğini almıştır.

Schaaff&Meurer GmbH. Alüminyum Enjeksiyon Dökümü Sanayi için çok özel su bazlı kalıp ayırıcılar, kalıp pastaları,piston yağlayıcıları,Zamak Enjeksiyon Sıcak Kamara ve Soğuk Kamara Sanayileri için su bazlı ve solvent bazlı kalıp ayırıcılar,Metal Şekillendirme Sanayi için solvent içerikli uçucu yağlar,CNC ve metal işleme sıvıları,derin çekme ve sıvama pastaları,Dövme Sanayi için grafitli ve grafitsiz soğuk ve sıcak dövme yağları,dövme pastaları ve yağ püskürtme sistemleri, Alüminyum Profil Sanayi için özel yağlayıcılar ve pastalar gibi bugün 450'den fazla değişik ürün üretmektedir.

3Y Sanayii Mamülleri Ltd. şirketinin temsil ettiği Setral GmbH. ve Schaaff&Meurer GmbH.
Yüksek Performans Yağlayıcıları ve Temizleyicileri bugün bütün sektörlerde başarı ile kullanılmaktadır. Türkiye'nin her bölgesinde tatmin edilmiş müşteri listesi, yüksek kalite seviyesindeki ürünlerimizi, servis hizmetlerimizi ve çok kısa süreli ürün teslimatlarını saygı ile karşılamaktadır.